سه‌شنبه 2 مرداد 1403

محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه با اشاره به ممنوعیت واردات کالاهای IT در زمان انتخابات ریاست جمهوری گفت: ممنوعیت واردات کالاهای IT باعث سردرگمی مردم و افزایش نارضایتی واردکنندگان در این بازه زمانی حساس شده است. چراکه برخی واردکنندگان به سازمان‌های دولتی کالای مربوطه را فروختند و باید به تعهداتشان عمل کنند اما یک‌‌‌شبه و به‌دلایل نامشخص واردات برخی اقلام IT ممنوع می‌شود.

وی افزود: نمی‌دانیم هدف از این ممنوعیت، آن هم در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری، چیست. مصرف‌کننده در بازار به‌دنبال خرید کالای مربوطه است اما زمانی که از فروشنده می‌شنود کالای مربوطه در بازار موجود نیست، معترض و دلسرد می‌شود. این رفتارها از سوی برخی مدیران وزارت صمت درحالی رخ می‌دهد که در این بازه زمانی کاندیدای ریاست‌جمهوری به‌دنبال جلب رضایت مردم و آمدن آنها بر سر صندوق‌های رأی هستند.

التهاب در بازار و قهر مردم از صندوق‌های رای

به گفته رئیس اتحادیه فناوران رایانه اعمال این نوع ممنوعیت‌ها از سوی وزارت صمت نه‌تنها بازار را دچار التهاب می‌کند، بلکه باعث قهر مردم از صندوق‌های رأی می‌شود.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی اتحادیه فناوران رایانه تهران، فرجی تهرانی  از عملکرد دولت انتقاد کرد و گفت: در دوره سه‌ساله شهید رئیسی، وزارت صمت و اقتصاد برخی بخشنامه‌ها را به‌اشتباه صادر می‌کرد و با دوندگی‌ها و نامه‌نگاری‌ها با مدیران این وزارت‌خانه‌ها، برخی از این اشتباهات اصلاح می‌شد. با مذاکره جلوی گرانی و التهاباتی را که ممکن بود در بازار ایجاد شود، می‌گرفتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *