سه‌شنبه 2 مرداد 1403

مجمع عمومی عادی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران ساعت 10 صبح امروز، 21 تیرماه در محل دفتر انجمن برگزار شد و بازرسان این انجمن انتخاب شدند.

در این جلسه که با حضور 74 عضو به حد نصاب رسید پس از ارائه گزارش هیات مدیره، بازرسان و خزانه‌دار اوراق رای توزیع و انتخابات بین 5 نامزد برگزار شد.

در این انتخابات حامد شفیعی و فرزام شیرزادی به ترتیب با 50 و 46 رای به عنوان بازرس اصلی و احسان قلمچی با 30 رای به عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند. در این انتخابات فرشته حبیبی و علیرضا نیاکان به ترتیب 7 و یک رای را به خود اختصاص دادند.

پیش از به رسمیت یافتن جلسه اعضای انجمن صنفی به بیان دیدگاه‌های خود درباره مطالبات روزنامه‌نگاران از دولت چهاردهم پرداختند.

عباس عبدی با تاکید بر اینکه موقعیت پیش آمده فرصتی برای رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران است خواستار ایفای نقش فعالتر از سوی روزنامه‌نگاران و جدی گرفتن کار صنفی شد و تاکید کرد که پیشرفت کشور راهی بجز حل بحران رسانه در ایران ندارد و حل بحران رسانه هم علاوه بر همراهی حکومت راهی بجز تقویت فعالیت صنفی روزنامه‌نگاران ندارد.

کامبیز نوروزی دیگر عضو انجمن صنفی هم در سخنان خود به مواردی از اجرای قانون که در اختیار دولت است پرداخت و گفت دست دولت برای بهبود شرایط رسانه‌ها در ایران آنچنان بسته نیست و موارد متعددی از فعالیت‌ها وجود دارد که دولت با نقش‌آفرینی در آنها می‌تواند وضعیت روزنامه‌نگاری را بهبود بخشد.

کامبیز نوروزی همچنین تاکید کرد که به رغم اشکالات جدی قانون فعلی مطبوعات من موافق تغییر قانون نیستم چون بر این باورم که از ترکیب فعلی مجلس قانونی به‌مراتب بدتر بیرون خواهد آمد.

بیشتر بخوانید  تاریخ برگزاری نوبت سوم مجمع انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران مشخص شد

در این جلسه همچنین برخی دیگر از اعضای انجمن نکات و مشکلات خود را در ارتباط با کارفرمایان خود مطرح کردند.

تعداد حاضران برای به حد نصاب رسیدن مجمع عمومی فوق‌العاده انجمن کفایت نکرد و مجمع عمومی فوق‌العاده برگزار نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *