چهارشنبه 27 تیر 1403

نشست «مروری بر مجموعه عکس از کرانه‌های آراز» به مناسبت هشتادمین سالروز تولد حبیب فرشباف، توسط رسانۀ مُصوّر در خانۀ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

روشن نوروزی، کیوریتور این مجموعه عکس و هم‌بنیان‌گذار رسانۀ مُصوّر با اعلام این خبر گفت: «در این برنامه جمعی از عکاسان و متخصصان ارتباطات تصویری دیدگاه‌های خود را درباره عکس‌های حبیب فرشباف بیان می‌کنند و در پنل نقد و بررسی نیز آثار او با حضور خود عکاس مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

وی افزود: «مجموعه عکس‌های حبیب فرشباف بیش از ۵۰۰ فریم نگاتیو قطع متوسط سیاه و سفید هستند که در سال‌های گذشته توسط آژانس عکس ایران‌ایمیجز گردآوری، اسکن و ترمیم شده‌اند. در خرداد 1398، منتخبی از این عکس‌ها در نمایشگاهی در گالری دنا در معرض دید عموم قرار گرفتند و در حال حاضر نیز کتاب آثار حبیب فرشباف با همکاری انتشارات تصویر ایران در حال آماده‌سازی است.»

حبیب فرشباف در تیرماه سال ۱۳۴۲ پس از گرفتن دیپلم طبیعی به عنوان معلم سپاه دانش به روستاهای دورافتاده قره‌داغ آذربایجان رفت و تا سال ۱۳۵۳ در آنجا ماندگار شد. حبیب فرشباف در مدت زمان حضورش در این روستاها با یک دوربین لوبیتل از زندگی روستائیان و رویدادهای آن زمان عکاسی کرده است. حبیب فرشباف در دهه ۴۰، معلمی پیشرو در روش‌های آموزشی بوده و به‌صورت داوطلبانه روستاهای دورافتاده را برای خدمت معلمی برمی‌گزیده است. او که در حوزۀ ادبیات کودکان نیز تلاش‌های بسیاری داشته، از شعر و ادبیات ترکی آذربایجانی برای آموزش کودکان استفاده می‌کرده است.

این نشست روز یکشنبه 23 اردیبهشت 1403 ساعت 17:30 در تالار شهناز خانه هنرمندان واقع در خیابان طالقانی،خیابان موسوی شمالی، بوستان هنرمندان ، خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و حضور در این نشست برای تمامی علاقه‌مندان آزاد و رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *