سه‌شنبه 2 مرداد 1403

گزارش سالیانۀ فلای‌تودی (۱۴۰۲) حاکی از آن است که طی یک سال گذشته نام فلای‌تودی، شش میلیون و ۵۰۰ هزار مرتبه جست‌وجو شده، طولانی‌ترین تماس یک کاربر ۲۱۰ دقیقه و گران‌ترین بلیت نیز ۴۹۰ میلیون تومان بوده است. بر اساس این گزارش، سهم کاربران آقا در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل، ۱۵ درصد رشد داشته است. به‌عبارت‌دیگر، در سال گذشته، سهم خانم‌ها ۲۵ درصد و سهم آقایان ۷۵ درصد بوده است.

نام فلای‌تودی بیش از شش میلیون مرتبه جست‌وجو شده است

سال ۱۴۰۲ چند اتفاق مهم برای فلای‌تودی رخ داد که از ری‌برندینگ و رونمایی از هویت بصری تا راه‌اندازی سرویس‌های متنوع را شامل می‌شود. فلای‌تودی در سال ۱۴۰۲ رتبۀ یک فروش پرواز در همۀ شرکت‌های هواپیمایی کسب کرد.
به‌طورکلی نام فلای‌تودی در سال ۱۴۰۲، شش میلیون و ۵۰۰ هزار مرتبه جست‌وجو شده و جست‌وجوی پرواز و هتل در این سایت رشدی ۱۲۶ درصدی داشته است. همچنین فروش پرواز داخلی و خارجی و هتل داخلی و خارجی به ترتیب ۷۳ درصد و ۱۰۳ درصد رشد را تجربه کرده‌اند.
تعداد بازدید از سایت فلای‌تودی در سال گذشته ۱۴۵ میلیون و ۹۱ هزار و ۶۹۳ و حضور کاربران در این سایت در بازۀ زمانی مذکور دو میلیون و ۶۳۰ هزار و ۴۸۹ ساعت بوده است. بازدید از مجلۀ گردشگری فلای‌تودی با رشدی ۳۰۰ درصدی مواجه و ۱۴ هزار و ۲۷۶ نظر درمورد هتل‌ها در این سایت ثبت شده است.

ترین‌های فلای‌تودی

۲۳ بهمن‌ماه، فلای‌تودی بیشترین تماس دریافتی در یک روز را تجربه کرده است. سریع‌ترین ویزای صادر شده برای کشور عمان و در طول مدت ۳۰ دقیقه صادر شده است. طولانی‌ترین تماس یک کاربر ۲۱۰ دقیقه و گران‌ترین بلیت نیز ۴۹۰ میلیون تومان بوده است. بیشترین مدت اقامت در هتل ۳۰ روز، پرفروش‌ترین روز قطار ۱۷ بهمن، پرفروش‌ترین روز هتل ۲۹ اسفند و پرفروش‌ترین روز پرواز ۸ اسفند بوده است.

بیشتر بخوانید  کارگاه آموزشی روابط عمومی و رسانه

پرطرف‌دارترین مقصدهای مخاطبان فلای‌تودی در داخل کشور بر اساس رزرو هتل و خرید پرواز تهران، مشهد و کیش و در خارج از کشور بر اساس رزرو هتل، استانبول، دبی و وان و بر اساس خرید پرواز استانبول، دبی و نجف بوده‌اند.

ازآنجایی‌که امکان خرید بلیت هواپیما در فلای‌تودی از میان بیش از ۹۰۰ ایرلاین معتبر داخلی و خارجی فراهم است، فروش بلیت هواپیمای خارجی و داخلی این سایت در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ رشدی ۷۳ درصدی داشته است و فلای‌تودی توانسته رتبۀ یک پرواز را حفظ کند.

پرفروش‌ترین ایرلاین‌ها

پرفروش‌ترین خطوط هواپیمایی خارجی به ترتیب ترکیش، امارات و قطر بوده‌اند.

پرفروش‌ترین خطوط هواپیمایی داخلی هم به ترتیب ماهان، ایران‌ایر و ایران‌ایرتور بوده‌اند.

محصولات و خدمات جدید

کی‌کجا (جست‌وجوی آسان ارزان‌ترین بلیت هواپیما)، بلیط قطار (خرید بلیت برای تمامی مسیرهای ریلی ایران)، تور مسافرتی (داخلی و خارجی، از آسیا تا آفریقا)، خدمات ویزا (توریستی و تجاری)، استرداد بدون جریمه (کنسلی رایگان بلیت هواپیما) و پرواز+بیمه (خرید همزمان بلیت و بیمه مسافرتی) محصولات و خدمات جدید فلای‌تودی هستند.

کی‌کجا چیست؟

قابلیت‌های سرویس کی‌کجا خرید ارزان‌ترین پروازهای داخلی و خارجی در بازه‌های زمانی مختلف و جست‌وجو بر اساس مبدا، مبدا به همراه مقصد یا مبدا و تاریخ پرواز است.

یک نفر، ۳۶ بلیت قطار خریداری کرده است

فلای‌تودی در سه‌ماههٔ پایانی سال گذشته، امکان خرید بلیت قطار را در تمامی مسیرهای ریلی در سایت و اپلیکیشن خود فراهم کرده است. در سال ۱۴۰۲، ۵۰ هزار بلیت قطار فروخته شد که تنها یک نفر، ۳۶ بلیت خریداری کرده است. محبوب‌ترین مسیرهای ریلی نیز تهران-مشهد و تهران-بندرعباس بوده‌اند.

بیشتر بخوانید  بازگشت کانترهای استارت‌آپی به سالن‌های اصلی الکام‌استارز

کیش، دبی و استانبول محبوب‌ترین مقاصد تور

تور مسافرتی نیز در سه‌ماههٔ پایانی سال ۱۴۰۲ به وب‌سایت و اپلیکیشن فلای‌تودی اضافه شد. براین‌اساس کیش، دبی و استانبول محبوب‌ترین مقاصد تور بوده‌اند. میزان درخواست تور ۴,۳۱۷ و میزان تور کشتی فروخته شده ۳۸۰ عدد بوده است.

خدمات ویزای توریستی

ثبت درخواست آنلاین ویزا بدون نیاز به مراجعۀ حضوری در سه‌ماهۀ پایانی سال گذشته به سبد محصولات فلای‌تودی اضافه شد. طی سال گذشته ۸,۲۷۲ درخواست برای ویزای توریستی ثبت شد و دبی و چین پرتقاضاترین ویزاها بودند.

استرداد بدون جریمه

این سرویس به کاربران امکان می‌دهد تا ۱۲ ساعت قبل از زمان پرواز، بلیت خود را بدون پرداخت جریمه کنسل کنند.

 

مقایسۀ کاربران خانم و آقا در فلای‌تودی

بر اساس آمار، سهم کاربران آقا در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل، ۱۵ درصد رشد داشته است. در سال ۱۴۰۱، ۶۰ درصد از کاربران فلای‌تودی آقا و ۴۰ درصد خانم بودند. این نسبت در سال ۱۴۰۲ به ۷۵ درصد آقا و ۲۵ درصد خانم رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *